Taipalsaaren Triathlon

Tulokset 29.06.2019

Kilpailun sarjat: MYL; M45; M18; NYL; N45; TRV; MKO; NKO

MYL Miehet 25.8 km

Sijoitus Nro Nimi Seura 0.80 km(Sij.) 20.80 km(Sij.) Kilpailijan loppuaika Ero voittajaan
1.279Anton KozlovRussia8:58 (2.)40:37 (1.)57:38
2.278Bogdan KovalenkoRussia9:07 (4.)41:18 (3.)57:46   8
3.288Jamo RissanenKoiviston Isku10:15 (5.)40:37 (1.)57:53   15
4.277Anatoli FedotovRussia8:50 (1.)41:29 (4.)59:15   1:37
5.284Sergei MyrzinRussia9:05 (3.)41:52 (5.)59:24   1:46
6.291Atte SeppänenKajala Triathlon13:35 (10.)47:45 (7.)1:07:00   9:22
7.276Kuutti AuraTuUl Triathlon12:55 (8.)47:43 (6.)1:08:22   10:44
8.275Kimmo AnttonenKUTU Triathlon12:18 (7.)48:27 (8.)1:09:36   11:58
9.281Mika LievonenJoensuu13:26 (9.)48:59 (9.)1:09:58   12:20
10.286Petri NylundKarjalan Uim Triathlon15:31 (13.)52:58 (13.)1:13:47   16:09
10.293Viacheslav TimofeevRussia10:20 (6.)50:55 (10.)1:13:47   16:09
12.290Grigori SavustjanWillTri16:19 (15.)52:42 (12.)1:14:56   17:18
13.289Tuomas RyhänenWillTri14:25 (11.)52:02 (11.)1:15:47   18:09
14.292Valtteri SkyttäBorderline Racing15:44 (14.)53:53 (14.)1:18:30   20:52
15.283Arto MuikkuWillTri16:35 (16.)57:04 (15.)1:22:17   24:39
16.280Timo LampiWillTri18:51 (17.)1:00:54 (16.)1:27:23   29:45
17.282Juho MarkkuWillTri21:12 (18.)1:06:13 (17.)1:29:29   31:51
DNF287Juhana RepoJoensuu15:11 (12.) - (-)
DNS285Janne NylanderJoensuu
Sarjaluettelo

M45 Miehet 45 vuotta 25.8 km

Sijoitus Nro Nimi Seura 0.80 km(Sij.) 20.80 km(Sij.) Kilpailijan loppuaika Ero voittajaan
1.260Olli QwintusWilltri15:37 (7.)52:06 (1.)1:15:08
2.253Sami HonkanenUinti Imatra14:16 (1.)53:30 (4.)1:15:23   15
3.257Mika LaasonenTaipalsaari16:05 (9.)54:30 (6.)1:16:24   1:16
4.254Pasi HämäläinenEspoo14:42 (4.)52:29 (2.)1:17:10   2:02
5.258Mikko NeuvonenLappeenranta15:08 (6.)52:53 (3.)1:18:55   3:47
6.252Matti AholaTaipalsaari15:05 (5.)54:28 (5.)1:19:00   3:52
7.259Hannu OjalaKarjala Triathlon20:48 (10.)58:09 (10.)1:20:19   5:11
8.261Pete VainikkaTaipalsaari14:33 (2.)57:34 (9.)1:20:55   5:47
9.256Antti KoskiKajo TRiathlon14:35 (3.)55:15 (7.)1:21:12   6:04
10.255Jouko IhalainenKeski-iän kiitäjät15:42 (8.)56:18 (8.)1:23:54   8:46
Sarjaluettelo

M18 Miehet 18 vuotta 25.8 km

Sijoitus Nro Nimi Seura 0.80 km(Sij.) 20.80 km(Sij.) Kilpailijan loppuaika Ero voittajaan
1.271Pavel SorokinRussia12:52 (4.)40:10 (1.)59:07
2.269Reko OjalainenKajo Triathlon10:45 (3.)43:42 (2.)1:01:43   2:36
3.267Vadim KamenskiiRussia9:16 (1.)45:00 (3.)1:04:19   5:12
4.272Sergey ZemovRussia13:02 (6.)46:26 (5.)1:07:40   8:33
5.266Denis IlyinRussia12:52 (4.)45:51 (4.)1:08:59   9:52
6.268Fedor NaymovRussia9:55 (2.)50:39 (6.)1:12:48   13:41
DNS270Daniil PichkovskyRussia
Sarjaluettelo

NYL Naiset 25.8 km

Sijoitus Nro Nimi Seura 0.80 km(Sij.) 20.80 km(Sij.) Kilpailijan loppuaika Ero voittajaan
1. 85Alexandra RazarenovaRussia14:52 (7.)43:48 (1.)1:02:02
2. 82Tamara MaksiyanovaRussia9:33 (2.)46:12 (2.)1:06:25   4:23
3. 86Veronika SrutdinovaRussia10:11 (3.)48:03 (3.)1:08:06   6:04
4. 81Noora LuokkalaTriathlon Suomi12:12 (5.)48:44 (4.)1:09:22   7:20
5. 84Nella ParonenKarhulan Katajaiset14:44 (6.)53:39 (6.)1:14:53   12:51
6. 80Tiina KajanKuopio16:57 (8.)53:48 (7.)1:19:13   17:11
7. 83Riia OjalainenKajo Triathlon12:03 (4.)53:16 (5.)1:19:21   17:19
8. 88Anneli VälimaaImatra9:08 (1.)1:00:58 (8.)1:30:51   28:49
9. 87Katri VesikkoImatra26:24 (9.)1:09:37 (9.)1:36:39   34:37
Sarjaluettelo

N45 Naiset 45 vuotta 25.8 km

Sijoitus Nro Nimi Seura 0.80 km(Sij.) 20.80 km(Sij.) Kilpailijan loppuaika Ero voittajaan
1. 75Jatta SederholmWillTri16:55 (2.)56:26 (1.)1:21:52
2. 76Liisa TirkkonenLappeenranta16:24 (1.)1:00:06 (2.)1:32:37   10:45
Sarjaluettelo

TRV Triathlon viesti 25.8 km

Sijoitus Nro Nimi Seura 0.80 km(Sij.) 20.80 km(Sij.) Kilpailijan loppuaika Ero voittajaan
1. 65Jari KansonenKulman Jullit14:03 (1.)52:01 (1.)1:11:02
2. 64Anna RehulaTupuHupuLupu15:19 (2.)57:08 (2.)1:19:38   8:36
Sarjaluettelo

MKO Miehet kokeilu 15.4 km

Sijoitus Nro Nimi Seura 0.50 km(Sij.) 10.50 km(Sij.) Kilpailijan loppuaika Ero voittajaan
1.177Mikael KälviäinenPPPC10:04 (1.)30:36 (1.)55:37
2.176Kalle KiiskiLemi12:48 (2.)36:45 (2.)1:08:33   12:56
3.179Pette SairanenSalastin Ryhti13:47 (3.)42:35 (3.)1:15:22   19:45
DNS175Jarkko HonkanenFma Lappeenranta Oy
DNS178Jussi NieminenSalastin Ryhti
Sarjaluettelo

NKO Naiset kokeilu 15.4 km

Sijoitus Nro Nimi Seura 0.50 km(Sij.) 10.50 km(Sij.) Kilpailijan loppuaika Ero voittajaan
1.164Rita KarjalainenKuopio12:08 (4.)35:47 (3.)56:39
2.167Vuokko TiilikainenLappeenranta9:09 (1.)33:04 (1.)58:12   1:33
3.168Johanna UkkonenWillTri12:02 (3.)35:18 (2.)59:49   3:10
4.166Hanna SydänmaanlakkaTaipalsaari10:23 (2.)36:14 (4.)1:03:21   6:42
5.163Linda AuraTurku12:44 (5.)38:27 (5.)1:12:52   16:13
6.165Pipsa SihvonenLappeenranta15:41 (6.)45:42 (6.)1:17:40   21:01
7.169Anne Grön-KeskinivaLevi Trikoulu18:30 (7.)46:21 (7.)1:20:10   23:31
Sarjaluettelo